Strona głównaAktualnościMała pomoc – wielka radość

Mała pomoc – wielka radość

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

W ramach współpracy z Procter & Gamble oraz siecią sklepów Carreffour Polska 1% ze sprzedaży produktów P&G w sklepach w całej Polsce przeznaczany jest na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża, aby poprawić sytuację życiową dzieci z najuboższych rodzin w Polsce.

Warmińsko – Mazurski Oddział Okręgowy z Zarządu Głównego otrzymał grant na pomoc dla dzieci z naszego regiony. W projekcie udział wzięły Oddziały Rejonowe: Bartoszyce, Elbląg, Morąg, Działdowo a także Oddział Okręgowy. Łączna wartość udzielonej pomocy to 13 500 zł.

Projekt kładł nacisk na pomoc indywidualną, dostosowaną do rzeczywistych potrzeb dzieci i stworzenie im godnych warunków do życia.

Na terenie Okręgu Warmińsko – Mazurskiego pomoc otrzymało: 129 dzieci z 93 rodzin. Rodziny zostały wytypowane dzięki współpracy z Miejskim i Gminnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej.  Zakupione wyprawki zawierały:
       przybory szkolne / piórniki, zeszyty, plecaki, kredki, długopisy itp./
       pościel
       koce
       ręczniki
       ubrania
       biurka
       krzesła

Radość i uśmiech dzieci otrzymujących wyprawki jest bezcenna.

Zadowolenie z realizacji programu wyraził Dyrektor Okręgowy Andrzej Karski, który dziękuję Iwonie Wieczorek ( koordynator akcji), Ewie Pomiankowskiej ( Morąg), Beacie Arodź ( Bartoszyce), Lidii Czech ( Elbląg), Joannie Derbin ( Działdowo) a także dyrekcjom Ośrodków Pomocy Społecznej oraz pracownikom socjalnym, z którymi bezpośrednio współpracowali przedstawiciele PCK.

Tekst: Iwona Wieczorek
Zdjęcia: Oddziały Rejonowe, Iwona Wieczorek

 

Dodaj komentarz

Warmińsko - Mazurski Oddział Okręgowy nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników strony.


Kod antysapmowy
Odśwież

Free Joomla Templates by JoomlaShine.com