Strona głównaAktualnościNajwiększe wydarzenia sportowe w Olsztynie

Największe wydarzenia sportowe w Olsztynie

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Polski Czerwony Krzyż czuwa nad bezpieczeństwem uczestników największych biegów w Olsztynie. Pierwszym w tym roku takim wydarzeniem był XVI Bieg Jakubowy, który odbył się 22 kwietnia!

Dwie grupy związane z ratownictwem Polskiego Czerwonego Krzyża zapewniły zabezpieczenie uczestników drugiego co do wielkości biegu w Olsztynie. 22 kwietnia br. odbył się XVI Bieg Jakubowy, którego trasa liczyła 10 km. i biegła wokół Starego Miasta oraz Jeziora Długiego w Olsztynie. Na starcie staneło ponad 370 uczestników, a wraz z imprezami towarzyszącymi w całej imprezie wzięło udział prawie 500 osób.

Zadaniem Polskiego Czerwonego Krzyża była organizacja zabezpieczenia medycznego imprezy. Na ten zadysponowany został zespół Ratowników PCK z Grupy Ratownictwa PCK w Ostródzie wraz z ambulansem. Stanowili oni punkt główny zabezpieczenia. W celu umożliwienia szybkiego dotarcia do ewentualnych kontuzjowanych wyznaczono 6 patroli rozlokowanych regularnie na całej trasie (jeden realizowany przez ratowników z Ostródy). Siły te zapewniła Grupa Pomocy Humanitarnej PCK w Olsztynie.

Najciekawszym elementem zabezpieczenia był Skuter Ratowniczy (jedyny w województwie pojazd PCK wyposażony na potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa imprez biegowych) oraz patrol rowerowy z ratownikiem które przemieszczały się po trasie wraz z biegaczami.

Drugi ambulans, z obsługą Ratowników został zadysponowany ze Szpitala Malarkiewicz Spółka z Olsztyna. Dzięki ścisłej współpracy ratownicy zabezpieczający imprezy w Olsztynie będą wyposażeni we wszystkie niezbędne środki do udzielania pierwszej pomocy.

Podsumowując XVI Bieg Jakubowy był wspaniałym wydarzeniem, gdzie dopisała pogoda i na szczęście dla wszystkich przebiegała bez incydentów. Udzielono tylko jednej osobie pomocy i nie był to poważny uraz. Łącznie Bieg Jakubowy zabezpieczało 19 Członków PCK dwa ambulanse, skuter i patrol rowerowy.

Jacek Pietrasiuk

Oficjalny artykuł organizatora - przeczytaj

 

Dodaj komentarz

Warmińsko - Mazurski Oddział Okręgowy nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników strony.


Kod antysapmowy
Odśwież

Free Joomla Templates by JoomlaShine.com