Strona głównaAktualnościKolorowy sierpień na podwórkach w Działdowie

Kolorowy sierpień na podwórkach w Działdowie

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Wakacje minęły, dzieci i młodzież wróciła do szkół wypoczęta z bagażem nowych doświadczeń i znajomości. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego odeszło lato, a my dokonaliśmy oceny i podsumowanie zajęć zorganizowanych przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Działdowie.

Po raz drugi napisaliśmy projekt, którego najważniejszym założeniem było oderwanie dzieci i młodzieży od komputerów i zaproponowanie im gier i zabaw podwórkowych. Tym razem zmieniliśmy trochę formułę. To animator wchodził na podwórka i proponował dzieciom gry ,zabawy oraz zajęcia plastyczne. Staraliśmy się wchodzić na podwórka, które nie posiadają placów zabaw. Swoim działaniem objęliśmy blokowiska przy ul. Kolejowej, Skłodowskiej, Pocztowej, Męczenników, Wyszyńskiego i Nidzickiej 3.

„Kolorowe podwórka” pod taka nazwą od 01 sierpnia do 31 sierpnia 2017r od poniedziałku do piątku, w godz. od 11:00 do 14:30 trwały ciekawe zajęcia dla dzieci i młodzieży nad której bezpieczeństwem czuwał animator, wolontariusze i koordynator projektu. Czynnie włączył się również zarząd naszego oddziału. Oprócz zajęć sportowych – zabawy w chowanego, zamrażarkę, gry z chustami animacyjnymi, piłkę, hula hop, babingtona, klasy, kapsle i wiele innych, przeprowadziliśmy konkurs plastyczny na najładniej pokolorowany obrazek mówiący o bezpieczeństwie i zajęcia z zakresu umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wszystkie dzieci dzielnie uczyły się resuscytacji, zadawały wiele pytań i nie bały się podejmowania wyzwania jakim było ćwiczenie na fantomie za co otrzymały gadżety związane z bezpieczeństwem i zdrowym stylem życia. Spotkania na podwórkach cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. W zajęciach uczestniczyli także rodzice i dziadkowie.

Podwórka rozkwitały kolorowymi parasolami, które przyciągały i wciągały do wspólnej zabawy. Prowadziliśmy ważne pogadanki o przyjaźni, wolontariacie, szkole, odpowiadaliśmy na trudne pytania. Bezpośrednie relacje można było obserwować na portalu facebook.

Dzieci ze łzami w oczach nie żegnały się, lecz mówiły - do zobaczenia, deklarując swoją obecność na zajęciach w klubie integracyjnym, który wznawia działalność już od września w soboty od godz. 11-15.

Udział w projekcie był bezpłatny. Uczestnicy podczas zabaw otrzymywali słodycze,  napoje i drobne upominki.

Gry i zabawy podwórkowe zostały zorganizowane w ramach projektu.”organizacja wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży jako integralny element całorocznej pracy socjoterapeutycznej i opiekuńczo wychowawczej” przy wsparciu finansowym Gminy - Miasta Działdowo.

Tekst: Joanna Derbin

 

Dodaj komentarz

Warmińsko - Mazurski Oddział Okręgowy nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy użytkowników strony.


Kod antysapmowy
Odśwież

Free Joomla Templates by JoomlaShine.com